De Historische Vereniging Haastrecht is in 2003 opgericht door enkele mensen die interesse hebben in de geschiedenis van de plaats. Door de vereniging wordt vier maal per jaar een periodiek uitgebracht, de Havekedrechter. Hierin staan de resultaten van onderzoeken naar en beschrijvingen van de geschiedenis van Haastrecht. De vereniging stelt zich ook ten doel de historische waarden in en om de plaats te behouden. De Vereniging telt 390 leden en heeft een bestuur van 6 personen, te weten:
Hans Kattenwinkel, voorzitter
Mieke de Ruiter, secretaris
Pieter Klip, penningmeester
Rob Anders, lid
Dick Molenaar, lid
Ron Kuijf, lid
Josine van Tok, lid

Wilt u lid worden? Klik voor meer informatie op Contact

Museum Bisdom van Vliet, ca. 1965

Cor van Someren stond aan de wieg van de Historische Vereninging Haastrecht. Vele
publicaties over Haastrecht en de omgeving staan op zijn naam. Een volledig overzicht
vindt u door hier te klikken.